Jo vetëm klubet italiane, Papu Gomez-in e duan edhe në Spanjë

Jo vetëm klubet italiane, Papu Gomez-in e duan edhe në Spanjë

22:00, 22/01/2021

Për shkak të marrëdhënieve të ftohtë me trajnerin Gasperini, Papu Gomez mund të largohet nga Atalanta në këtë merkato dimërore.

 Përveç disa skuadrave italiane,  interes për sulmuesin spanjoll ka shfaqur edhe klubi i Sevilla-s në Spanjë, raporton “Sky Sport”.

Tani për tani, asgjë konkrete sipas medias italiane, e cila thotë se asnjë negociatë nuk është zhvilluar deri në këto momente.

Por Monchi, drejtori sportiv Sevillia-s, thuhet se është shumë i interesuar për transferimin e playmaker-it 32-vjeçar, kontrata e të cilit skadon në qershor 2022. Lojtari nuk ka luajtur asnjë takim me Atalantën që nga ndeshja kundër Juventus më 16 dhjetor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco