El Shaarawy zbarkon në Romë, 'Faroni' rikthehet te verdhekuqtë

El Shaarawy zbarkon në Romë, 'Faroni' rikthehet te verdhekuqtë

20:48, 22/01/2021

Stephan El Shaarawy rikthehet në Serie A. Në marrëveshje me Romën prej disa kohësh, Faraoni ditën e sotme ka zbarkuar në qytet.

Sulmues italian ka mbyllur aventurën me Shangahi Shenhua në Kinë e tashmë do të luajë sërish në kampionatin italian.

Ditën e nesërme sulmuesi italian do të kryejë vizitat mjekësore dhe më pas do të firmos kontratën me skuadrën kryeqytetase.

28-vjeçari ishte pjesë e Romës para se të largohej drejt Kinës e tashmë do të nisë një tjetër aventurë të re të skuadra italiane.

Lajmi është konfirmuar nga eksperti i merkatos në Itali, Gianluca Di Marzio që bën me dije se italiani pritet të mbërrijë nesër në Romë dhe do të firmos me verdhekuqtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco