Superiore/ Vllaznia ruan distancën me ndjekësit, renditja pas javës së 15-të

Superiore/ Vllaznia ruan distancën me ndjekësit, renditja pas javës së 15-të

21:51, 21/01/2021

Java e 15-të e Superiores përfundoi sot me fitoren e Partizanit 1-0 në derbin ndaj Tiranës.

Mbyllja e raundit të radhës së kampionatit shikon Vllazninë të shkëputur me 9 pikë nga ndjekësit më të afërt, Partizani dhe Teuta.

Shkodranët fituan ndeshjen kundër Bylisit me golin e Ardit Hoxhajt duke shkuar në kuotën e 35 pikëve.

Në vend të katërt ndodhet Laçi (21 pikë), me një pikë më shumë se Tirana dhe Kukësi që ndjekin kurbinasit.

Renditja e plotë e Superligës:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco