Dy karton të kuq në derbi, skuadrat mbeten me nga 10 lojtarë

Dy karton të kuq në derbi, skuadrat mbeten me nga 10 lojtarë

19:22, 21/01/2021

Po luhet në këto momente derbi mes Partizanit dhe Tiranës, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore.

Dy karton të kuq janë dhënë në këtë supersfidë, me skuadrat që kanë mbetur me nga 10 lojtarë në fushë.

Në minutën e 52’ ishte futbollisti i “të kuqëve” Jurgen Bardhi që mori të dytën e verdhë, duke lënë të tijtë me 10 futbollistë. Mirëpo, 4 minuta më pas edhe Idi Batha mori kartonin e  dytë të verdhë, pas faullit në mesfushë ndaj Asanit.

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco