VIDEO/ Iu deshën vetëm 2 minuta, futbollisti shqiptar debuton me gol ndaj Galatasarayt

VIDEO/ Iu deshën vetëm 2 minuta, futbollisti shqiptar debuton me gol ndaj Galatasarayt

19:46, 20/01/2021

Talenti i Kosovës së 19-vjeçarëve, Veton Tusha ka bërë debutimin ditën e sotme me ekipin e parë të skuadrës turke, Denizlispor.

Një debutim ëndrrash për sulmuesin 18-vjeçar, i cili pasi u fut në fushë në minutën e 46’, 2 minuta më vonë ia doli të shënojë golin e vetëm të skuadrës së tij, që në fund u mposht me shifrat e thella 6-1 nga Galatasaray . Një ditë e paharrueshme kjo për Tushën, që bën kështu një debutim ëndrrash  me ekipin e parë.

Kujtojmë se sulmuesi është pjesë e Kosovës së 19-vjeçarëve, dhe me paraqitjet e tij, premton shumë për të ardhmen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco