Jep papritur dorëheqjen presidenti i Ligës Profesioniste

Jep papritur dorëheqjen presidenti i Ligës Profesioniste

16:44, 18/01/2021

Edvin Libohova nuk do të jetë më President i Ligës Profesioniste të Futbollit.

Këtë lajm e ka deklaruar vetë Libohova pas një prononcimi në “TCH”, ku thotë se i ka paraqitur anëtarëve dorëheqjen:

“Për shkak të ritmit dhe angazhimit maksimal që duhet në këto momente për t’u marrë me Ligën dhe pamundësisë time për të qenë i angazhuar plotësisht i kam paraqitur anëtarëve dorëheqjen.

Rëndësi ka që qeveria i njohu problemet dhe i pranoi, herët a vonë do të bëhet një ligj funksional dhe jo formal.

Ne nuk e kemi në edukatë transferimin e riskut të shpenzimeve nga klubet tek kompanitë e sigurimit, një shpenzim, ekstra që duhet të mësohemi pasi deri dje këto shpenzime i mbulonte shteti ndërsa sot janë një kosto ekstra për ta”, deklaroi Edvin Libohova.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco