Real Madridi kundër Atalantës, Zidane reagon pas shortit të Championsit

Real Madridi kundër Atalantës, Zidane reagon pas shortit të Championsit

13:34, 14/12/2020

Zinedine Zidane ka folur për dy ndeshjet e Champions-it, që e presin Realin e Madridit me suprizën e kësaj kompeticioni, Atalantën.

Tekniku francez i madrilenëve tregon respekt dhe e vlerëson maksimalisht këtë skuadër, por duke treguar se e ka mendjen vetëm për sfidën e nesërme ku Reali i Madridit do të përballet ndaj Bilbaos në kampionat:

Kam shumë respekt për Atalantën, por janë ndeshje që do të luhen në muajin shkurt. E ripërsëris, tregoj respekt maksimal ndaj tyre, por mendjen aktualisht e kemi tek sfida e nesërme. Kemi një tjetër rast për ta treguar që jemi një grup i mirë si skuadër”, përfundon fjalën e tij, Zidane.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco