Bruno Fernarndes, shpallet lojtari më i mirë i muajit në Premier League

Bruno Fernarndes, shpallet lojtari më i mirë i muajit në Premier League

13:54, 11/12/2020

Mesfushori i Manchester Unitedit, Bruno Fernandes, është zgjedhur lojtari më i mirë i muajit nëntor në Premier League.

Portugezi regjistroi 4 gola dhe 1 asistim. Ben Chilwell, Jack Grealish, Pierre-Emile Hojbjerg, Angelo Ogbonna dhe James Ward-Prowse ishin të nominuarit tjerë, por Fernandesi fitoi më së shumti vota.

Kjo është hera e 3-të që 26-vjeçari mori çmimin e më të mirit të muajit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco