Pele për Paolo Rossin: Qielli po merr shumë yje kohët e fundit!

Pele për Paolo Rossin: Qielli po merr shumë yje kohët e fundit!

22:45, 10/12/2020

Me anë të një postim në llogarinë e tij në Instagram , Pele-ja i madh i dha lamtumirë kampionit të Botës me Italinë në vitin 1982, Paolo Rossit, i cili u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme: "Fatkeqësisht, qielli po mbushet me yje ditët e fundit. Një herë më treguat se babai yt të solli në Firence për të më parë mua duke luajtur në një miqësore ndaj Fiorentinës. Ishe vetëm 10 vjeç. Çfarë nderi! Faleminderit për miqësinë dhe bujarinë tënde, Paolo. Zoti të mirëpriti me krahëhapur, miku im. "

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco