Formacionet zyrtare: Roma - Young Boys, kthehet Kumbulla

Formacionet zyrtare: Roma - Young Boys, kthehet Kumbulla

20:02, 03/12/2020

Janë publikuar formacionet zyrtare të përballjes midis Romës dhe Young Boys, e vlefshme për javën e 5-të të fazës së grupeve në Ligën e Kampioneve.

Verdhekuqtë do të hyjnë në këtë sfidë me synimin e vetëm marrjen e 3 pikëve, për të siguruar vendin e parë në grupin A.

Megjithatë, edhe pse shihet favorite, skuadra italiane nuk  do ta ketë të lehtë, pasi përballë do të ketë një ekip, që ka suprimuar deri në këto momente.

Tek ekipi i Romës, bie në sy rikthimi i futbollisti shqiptar, Marash Kumbulla, i cili pak ditë më parë mposhti koronavirusin. Djaloshi nga Malësia e Madhe do ta nisë sfidën nga stoli.

Formacionet zyrtare: 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco