VIDEO/ Juventus - Dinamo Kiev, shënojnë Ronaldo dhe Morata

VIDEO/ Juventus - Dinamo Kiev, shënojnë Ronaldo dhe Morata

22:22, 02/12/2020

 Juventus po fiton me rezultatin 2-0 në përballjen ndaj Dinamo Kiev, e vlefshme për javën e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampioneve.

Në minutën e 57’ ishte Cristiano Ronaldo ai i cili dyfishoi shifrat, ndërsa 9 minuta më vonë Alvaro Moratas shënoi golin e tretë për bardhezinjtë.

Për Ronaldo ky ishte goli i 750 në karrierë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco