Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë një emër i njohur

Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë një emër i njohur

20:49, 02/12/2020

Bota e sportit shqiptar humbin ditën e sotme një emër të madh. Legjenda e volejbollit Petrit Muzaka, ka ndërruar jetë pasditen e kësaj të mërkure.

Lajmin e ka bërë me dije Presidenti i Atletikës Gjergj Ruli, i cili me anën e një mesazhi prekës njofton ndarjen nga jeta të sportistit të njohur Muzaka.

“Te dashur miq! Familja jonë e madhe sportit shqiptar humbi sot një kollos të saj. Petrit Muzaka legjendë në volejboll, atletikë dhe drejtues sporti. Vdekja kurrë nuk e largon plotësisht të dashurin tonë. Në fakt, puna e tij mbetet që na nxit të ecim përpara, me forcë dhe guxim. Jam pranë jush në këtë moment të trishtuar, me përulësi dhe respekt Gjergj Ruli President i Atletikës”, shkruhet në mesazhin e Rulit për miqtë e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco