Presidenti i Federatës së Futbollit të Turqisë infektohet me Covid-19

Presidenti i Federatës së Futbollit të Turqisë infektohet me Covid-19

18:01, 02/12/2020

President i Federatës së Futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Lajmin e ka konfirmuar klubi turk, Fenerbahce, përmes një postimi zyrtar në profilin e tyre në “Twitter”, ku njëkohësisht i urojnë shërim të shpejtë.

Ozdemir, po mbahet i izoluar dhe do të ndjekë rregullat e vendosura nga Qeveria e Turqisë për Covid-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco