U dëmtua në stërvitje, Milot Rashica jashtë fushave për një kohë të gjatë

U dëmtua në stërvitje, Milot Rashica jashtë fushave për një kohë të gjatë

17:18, 02/12/2020

Lajme aspak të mira kanë ardhur për Milot Rashicën. Sulmuesit kosovar iu desh të ndërpriste stërvitjen e djeshme me skuadrën e Werder Bremen për shkak të një shqetësimi në kofshë. Nga ekzaminimet e kryera ditën e sotme nga mjeku i ekipit gjerman, Dr. Daniel Hellermann u vu re një dëmtim i kofshës së majtë te Miloti që do të lërë jashtë fushave deri në fund të janarit.

"Më vjen shumë keq për Milotin, pasi kishte arritur formën optimale pas dëmtimit të pësuar pak kohë më parë. Lajm i hidhur që do të na mungojë për një kohë të gjatë, pasi ka cilësi mjaft të mira, ”tha trajneri Florian Kohfeldt.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco