Dalin përgjigjet e tamponëve te Napoli, ja çfarë ka ndodhur me Rrahmanin dhe Hysajn

Dalin përgjigjet e tamponëve te Napoli, ja çfarë ka ndodhur me Rrahmanin dhe Hysajn

14:59, 02/12/2020

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka kaluar koronavirusin. Lajmi u dha nga klubi i Napolit, ku saktësohet se analizat në klinikën “Pineta Grande” treguan se qendërmbrojtësi rezultoi negativ me COVID-19.

Nga ana tjetër, vazhdon të jetë i infektuar me koronavirus, lojtari tjetër shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj.

“Rrahmani rezultoi negativ për COVID-19 në tamponin e fundit. Ai përfundoi vizitat në klinikën ‘Pineta Grande’ me doktor Elpidio Pecelan dhe mbështetjen e mjekut Di Pako. Rrahmani do t’i kthehet stërvitjes nesër”, shkruhet në njoftimin e Napolit.

Nga ana tjetër, Hysaj qëndron i infektuar me koronavirus që prej 17 nëntorit, një ditë para se Shqipëria të luante ndeshjen e fundit në Ligën e Kombeve kundër Bjellorusisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco