Kompletohet stoli i Milanit, Pioli dhe zëvendësi kalojnë Koronavirusin

Kompletohet stoli i Milanit, Pioli dhe zëvendësi kalojnë Koronavirusin

11:06, 02/12/2020

Stefano Pioli kthehet në pankinën e Milanit. Tekniku i “Djallit” ka kaluar plotësisht Koronavirusin së bashku me asistentin e tij Giacomo Murelli.

Lajmi i mirë u dha nga klubi kuqezi në faqen zyrtare.

Jo vetëm kaq, por Pioli do të drejtojë nga pankina nesër skuadrën në përballje me Celtic.

55-vjeçari qëndroi prej ditësh në izolim teksa u infektua me koronavirus.

Megjithatë, skuadra vazhdoi me serinë e rezultateve pozitive në kampionat, teksa kryeson Serinë me 23 pikë, 5 më shumë se Interi i vendit të dytë.

Gjatë mungesës së tij, Milanin e drejtoi Daniele Bonera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco