Haaland 'nxjerr jashtë loje' Kilyan Mbappen

Haaland 'nxjerr jashtë loje' Kilyan Mbappen

17:30, 01/12/2020

Juventus do të luaj ditën e nesërme ndaj Dinamos së Kievit në Ligën e Kampionve. Bardhezinjtë e kanë siguruar kualifikimin për në 1/8 e këtij kompeticioni

Prej disa kohësh mediat spanjolle, kanë folur për një transferim të futbollisti të PSG-së, Kilyan Mbappe te Real Madrid.

Mirëpo, duket se gjërat tashmë kanë ndryshuar. Sipas asaj që raporton “El Mundo”, drejtuesit e klubi madrilen nuk po e kërkojnë më me ngulm transferimin e 21 vjeçarit francez.

Paraqitjet e shëklqyera të, Erling Haaland me fanellën e Borussia Dortmund kanë vënë drejtuesit e Realit në dilemë.

Sipas medias spanjolle këta të fundit janë të interesuar më shumë për transferimin  e sulmuesit norvegjez që shihet si ideali për majën e sulmit.

Haaland gjithashtu duket më i arritshëm nga ana ekonomike. Një e dhënë që duhet të merret parasysh pasi kriza shëndetësore ka goditur rëndë arkat e klubeve.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco