FIFA gjobit Barcelonën për shkak të festimit të Messit me fanellën e Maradonës

FIFA gjobit Barcelonën për shkak të festimit të Messit me fanellën e Maradonës

21:57, 29/11/2020

Festimi prekës i Lionel Messit me fanellën e ikonës Diego Armando Maradona kur ishte pjesë e Newells Old Boys do t’i kushtojë 3 mijë euro klubit të Barcelonës.

Kjo sepse sipas rregullores së FIFA-s nuk lejohet që lojtarët të shpalosin logo, emblema kompanive të ndryshme të biznesit global.

Edhe pse festimi i “Pleshtit” në fitoren 4-0 ndaj Osasunës gëzoi gjithë botën, për FIFA-n nuk ka tolerime, edhe kur bëhet fjalë për vdekjen e një legjende si Maradona.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco