FOTO/ Kryebashkiaku i Napolit e bën fakt të kryer: Do jetë ‘Stadiumi Diego Armando Maradona’

FOTO/ Kryebashkiaku i Napolit e bën fakt të kryer: Do jetë ‘Stadiumi Diego Armando Maradona’

20:16, 29/11/2020

Pas sugjerimeve të ndryshme të vendosjes së emrit të Diego Amando Maradonës te stadiumi i Napolit, ka ardhur dhe konfirmimi i kryebashkiakut të këtij qyteti, Luigi de Magistris ku me anë të një Story në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Instagram” ai e bën fakt të kryer:

“Idetë janë të shumta dhe të bukura, në fund emri do të jetë ‘Stadiumi Diego Armando Maradona’ ”, shkruan në postimin e tij kryebashkiaku i Napolit, Luigi de Magistris.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco