Ronaldo nuk luan në fundjavë ndaj Beneventos, zbulohet arsyeja...

Ronaldo nuk luan në fundjavë ndaj Beneventos, zbulohet arsyeja...

14:14, 27/11/2020

Juventusi do të luajë të shtunën ndaj Beneventos në stadiumin “Vigorito” ndaj ekipit të Inzaghit, por do të duhet të bëjë pa yllin e tij, Cristiano Ronaldo.

“Sky Sport” raporton se portugezi do të qëndrojë pushim për tu rikuperuar në sfidën javën e ardhshme të Champions Leagues.

Nuk është hera e parë që Juventusi lë pushim Ronaldon në kampionat, megjithatë, trajneri Pirlo thuhet se ka biseduar me portugezin përpara se të merrte këtë vendim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco