Zidane merr ‘zemër’ pas fitores në Champions: Problem të na mposhtësh nëse…

Zidane merr ‘zemër’ pas fitores në Champions: Problem të na mposhtësh nëse…

13:47, 27/11/2020

Real Madridi mund të jetë një ekip i pamposhtur.

Zinedine Zidane e di shumë mirë që skuadra “Los Blancos” mund të arrijë shumë gjëra këtë sezon, si në La Liga, po ashtu edhe në Champions League.

‘Të bashkuar’, këtë e përmendi disa herë Zidane në konferencë për media para ndeshjes në La Liga me Alavesin, që donte të thotë se vetëm duke luajtur si ekip, mund t’i sjellin shumë probleme kundërshtarëve.

Odegaard? “Pak nga pak po tregon se çfarë lojtari është. Por më e rëndësishmja është ajo çfarë bëjmë si ekip. Nëse gjërat i bëjmë së bashku, është e vështirë që të na mposhtin”, tha Zidane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco