‘Nuk mund ta imagjinoj Messin në një tjetër ekip’, flet ish-futbollisti i Realit...

‘Nuk mund ta imagjinoj Messin në një tjetër ekip’, flet ish-futbollisti i Realit...

11:59, 27/11/2020

Michel, ish futbollisti i Real Madridit, ka deklaruar se Lionel Messi do të vazhdojë të qëndrojë në Barcelonë. Ai thotë se nuk e sheh 33-vjeçarin jashtë klubit të fëmijërisë, pasi “Barça është krijuar për të”.

“Nuk e shoh Messin jashtë Barcelonës sepse nuk mund ta imagjinoj atë në një tjetër ekip. Barça është e krijuar vetëm për të”, tha Michel.

Man City? “Duhet të shpenzoni para dhe ta rrethoni atë me lojtarë”, tregon Michel.

Kujtojmë që Leo gjatë merkatos së verës kërkoi largimin nga Barcelona për shkak të konflikteve me presidentin e klubit katalanas, Jose Maria Bartomeu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco