Materazzi i përulet Maradonës: Të takova si fëmijë dhe dridhesha nga emocionet…

Materazzi i përulet Maradonës: Të takova si fëmijë dhe dridhesha nga emocionet…

09:40, 27/11/2020

Diego Armando Maradona vdiq të mërkurën e 25 nëntorit 2020. Kampionit argjentinas iu bën homazhe të enjten.

“Shtëpia e varrimit” ishte vendosur në Buenos Aires. Gati një milion njerëz e vizituan atë. Pastaj arkivoli u transportua në varrezat “Bella Vista”, ku Diego do të pushojë përjetësisht.

Kampioni i botës me Italinë në vitin 2006, Marco Materazzi, dëshironte t’i bënte homazhe Diego Armando Maradonës me një postim në Instagram, në të cilin publikohen disa foto që i fokusojnë të dy së ??bashku. “Unë pata kënaqësinë, nderin dhe fatin të të takoja si fëmijë, – shkruajti ish-mbrojtësi i Interit. – Të preka dhe u drithërova me emocione. Pastaj pata fatin të të shihja përsëri si i rritur dhe të provoja përsëri të njëjtat ndjesi. Çfarë të themi… KENI QENE MAGJIK. CIAO D10S”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco