Diego, idhulli botëror, vdiq! Fotografitë më të spikatura të Diego Armando Maradona

Diego, idhulli botëror, vdiq! Fotografitë më të spikatura të Diego Armando Maradona

09:28, 27/11/2020

Tronditje në të gjithë botën: Diego Armando Maradona vdiq. Ata e gjetën atë të vdekur në orën 11:30 të së mërkurës, 25 nëntor 2020, kur shkuan ta zgjonin. Sipas rezultatit paraprak të autopsisë, vdekja ishte pasojë e mosfunksionimit akut të zemrës që gjeneroi edemë të mushkërive.

Image

Diego Maradona, idhulli i përjetshëm që preku parajsën dhe zbriti në ferr
 
Image
Maradona la një trashëgimi mbresëlënëse për Kombëtaren e Futbollit. Diego duke puthur kupën e botës 1986
 
Image
Diego Maradona mban trofeun e ekipit të tij pas fitores 3-2 të Argjentinës ndaj Gjermanisë Perëndimore në ndeshjen finale të Kupës Botërore të Futbollit në Atzeca Stadium në Mexico City. Futbollisti i madh argjentinas që ishte ndër lojtarët më të mirë në histori dhe që e çoi vendin e tij në titullin e Kupës së Botës 1986.
 
Image
Diego Armando Maradona hov pas golit të tij Greqisë, në Kupën e Botës 94. Maradona la një trashëgimi mbresëlënëse për Kombëtaren e Futbollit.
 
Image
Maradona feston një gol në1994.
 
Image
Diego Maradona, feston gjatë ndeshjes paraprake të futbollit të Grupit B të Kupës së Botës FIFA 2010 midis Greqisë dhe Argjentinës në stadiumin Peter Mokaba në Polokwane, Afrika e Jugut.
 
 
 
 
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco