VIDEO/ Një kurorë me lule për Maradona-n: homazhet e Insigne-s jashtë stadiumit 'San Paolo'

VIDEO/ Një kurorë me lule për Maradona-n: homazhet e Insigne-s jashtë stadiumit 'San Paolo'

21:51, 26/11/2020

Teksa argjentinasit i dhanë lamtumirën Maradonës në një funeral të organizuar në “Casa Rosada” të Buenos Aires, tifozët italianë i japin nderime idhullit më të madh në stadiumin San Paolo.

Para ndeshjes kundër Rijeka, për Europa League, sulmuesi Insigne dhe muzikanti Tommaso Starace, një mik personal i ish-lojtarit, vendosën një kurorë me lule në vendin ku po kryen homazhe në nder të legjendës së Argjentinës dhe të Napolit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco