Vëllai i Maradona-s konfirmon lajmin me lot: Ai kaloi në një krize respiratore

Vëllai i Maradona-s konfirmon lajmin me lot: Ai kaloi në një krize respiratore

17:42, 25/11/2020

" Ai kaloi një krizë respiratore. Lajmet që më vijnë janë dramatike." Është vëllai i Diego Armando Maradona, Hugo Maradona, i cili konfirmon vdekjen e legjendës ë futbollit. Hugo me lot konfirmoi lajmin për mikrofonat e 'Radio Kiss Kiss Napoli'.

Kujtojmë që më 30 tetor Maradona festoi 60-vjetorin, ndërsa vetëm pak ditë më vonë iu nënshtrua një operacioni në tru, për të eliminuar një mpiksje gjaku dhe pas ndërhyrjes kirurgjikale ishte vendosur në rezidencën ku edhe dha shpirt pasditen e sotme.

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco