Tronditet bota e futbollit, vdes Maradona

Tronditet bota e futbollit, vdes Maradona

17:18, 25/11/2020

Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë.

Ish lojtari argjentinas Diego Maradona vdiq të Mërkurën (25), njoftoi gazeta ‘Clarín’.

Sipas gazetarw, ai ka pësuar një arrest kardiorespirator.

Maradona iu nënshtrua një operacioni në tru në fillim të këtij muaji.

Maradona ishte qetësuar për të përmbajtur simptoma tërheqjeje, sipas mjekut.

Lojtari më i madh argjentinas në histori, ai fitoi Kupën e Botës 1986 me kombëtaren argjentinase, kur bëri lëvizje historike të tilla si goli i ‘dorës së Zotit’ kundër Anglisë.

Në klube, ai bëri histori në Boca Juniors dhe Napoli, ku ishte kampion italian dhe UEFA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco