Champions/ Barcelona mposht Juventusin, notat e lojtarëve. Më i miri i ndeshjes...

Champions/ Barcelona mposht Juventusin, notat e lojtarëve. Më i miri i ndeshjes...

23:33, 28/10/2020

Barcelona fitoi me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Juventusit në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve.

Golat për skuadrën katalanase u shënuan nga Osmane Dembele (14) dhe Lionel Messi (90+1).

“Whoscored” ka publikuar notat e lojtarëve, ku pa dyshim Messi u shpall më i miri i ndeshjes duke marrë notën 8.7, ndërsa më dështaku ishte mbrojtësi i Juventusit Merih Demiral , cili u velrësua me notën 4.9 ( ndëshkuar me karton të kuq).

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco