Formohen klane brenda Realit, Benzema i kërkon shokut të skuadrës që mos...

Formohen klane brenda Realit, Benzema i kërkon shokut të skuadrës që mos...

11:26, 28/10/2020

Televizioni francez “Telefoot” ka zbuluar një bisedë të dy futbollistëve, Karim Benzema dhe Ferland Mendy pas pushimit të pjesës së parë në duelin kundër Monchengladbachin në Champions League.

Benzema i kërkon Mendyt që të mos ja pasoj Vinicius Juniorit.

“Ai bën çfarë dëshiron me topin. Mos luaj me të, vëlla. Ai luan kundër nesh”, dëgjohet duke thënë Benzema për të formuar klane brenda skuadrës së Realit.

Reali po humbiste me dy gola disavantazh deri në minutën e 86-të, kur Karim Benzema dhe Casemiro shënuan në një hapësirë prej 6 minutave për të ndihmuar skuadrën të shmangë humbjen e dytë radhazi në Grupin B.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco