VIDEO/ Berisha i shënon gol Atletico Madrid

VIDEO/ Berisha i shënon gol Atletico Madrid

22:40, 27/10/2020

Mërgim Berisha ka shënuar golin e parë në Ligën e Kampionëve, në fanellën e Salzburg.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, ka shënuar ndaj Atletico Madridit, në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Ligës së Kampionëve.

Berisha shënoi në minutën e 47’ të ndeshjes, teksa asistoi edhe te goli i parë i skuadrës së tij. Mërgim Berisha në nivel ndërkombëtar përfaqëson Gjermaninë U21, teksa ende ka të drejtë të zgjedh Kosovën.

Ndeshja mes Atletico Madrid dhe Salzburg është në barazim 2-2.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco