Barcelona merr një tjetër lajm të keq pas humbjes në ‘El Clasico’

Barcelona merr një tjetër lajm të keq pas humbjes në ‘El Clasico’

14:17, 25/10/2020

Ditën e djeshme, në shtëpinë e tyre në “Camp Nou”, Barcelona humbi ndaj Real Madridit “El Clasicon” e parë të sezonit (1-3) .

Mirëpo përveç humbjes, katalanasit kanë marrë një tjetër lajm të keq. Mefushori, Philippe Coutinho, i cili luajti për 90-të minuta kundër madrilenëve, është dëmtuar.

"Ekzaminimet e kryera këtë mëngjes treguan se lojtari i ekipit të parë, Philippe Coutinho është i dëmtuar në pjesën e pasme të kofshës së majtë, " tha Barça deklaratën zyrtare. Kohëzgjatja e mungesës së mesfushorit brazilian nuk u bë e ditur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco