Jurgen Klopp flet për dëmtimin e Virgil van Dijk

Jurgen Klopp flet për dëmtimin e Virgil van Dijk

09:22, 25/10/2020

I dëmtuar rëndë në gju në ndeshjen kundër Everton (2-2), mbrojtësit holandez Virgil van Dijk tani i duhet të operohet para se të dijë kohëzgjatjen e saktë të mungesës së tij. I pranishëm në një konferencë për shtyp para ndeshjes kundër Sheffield United, të fituar nga “të kuqtë”, Jurgen Klopp nuk dëshironte të fliste për një datë të mundshme të kthimit në fushë të 29 vjeçarit. Trajneri gjerman i kampionëve të Anglisë e kupton padurimin e tifozëve për këtë temë, por nuk dëshiron të jetë i paskatë për kthimin e van Dijk.

“Unë mund ta kuptoj që njerëzit janë të interesuar për këtë. Virgil është mirë. Por në lidhje me operacionin ose atë lloj gjëje, nuk mendoj se ka kuptim që të japim një datë për kthimin e tij në fushë, çdo ditë. Ne nuk dimë të jemi të sinqertë sa kohë do të zgjasë procesi. Por është e qartë se do të duhet kohë, ” komentoi Klopp.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco