Xhudistja kosovare e mposhtë xhudisten serbe

Xhudistja kosovare e mposhtë xhudisten serbe

11:58, 24/10/2020

Sot është duke u zhvilluar dita e dytë e Grand Slamit në Budapest, ku janë duke garuar xhudistët kosovarë Laura Fazliu e Akil Gjakova.

Në meçin e parë Laura Fazliu shënoi fitore spektakolare ndaj xhudistes serbe, Anja Obradoviq, transmeton KOHA.

Fazliu, që garon në kategorinë 63 kilogramë, e fitoi këtë meç me ippon.

Më raundin e dytë ajo do të përballet me hungarezen Szofi Ozbas.

Kurse Akil Gjakova, në 73 kilogramë, raundin e parë e kaluar pa luftë, derisa në të dytin përballet me gjeorgjianin Lasha Shavdatuashvili.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco