Shevchenko e thotë troç: Super Liga e Europës do ta vriste futbollin!

Shevchenko e thotë troç: Super Liga e Europës do ta vriste futbollin!

22:38, 23/10/2020

Legjenda e Milanit, Andriy Shevchenko ka thënë se Super Liga e Europës do ta vriste futbollin.

Shevchenko, i cili ka shëuar 175 gola gjatë qëndrimit te kuqezinjtë, beso që Super Liga me ekipet gjigante të Europës, do ta shkatërronte futbollin sidomos në shtetin e tij në Ukrainë.

“Ideja për një Super Ligë të Europës do ta vriste futbollin dhe e këtë e dimë”, ka shkruar ai në Tëitter.

“Vendet si Ukraina do të vuante dhe vetëm një palë klube do të përfitonin. Ne duhet që ta zhvillojmë futbollin për të gjithë shtetet”, tha Shevchenko.

Shevchenko erdhi tek kuqezinjtë nga Dynamo Kiev në korrik të vitit 1999 dhe ndihmoi klubit për të fituar një Ligë të Kampionëve, një Scudetto, një Superkupë të Italisë dhe Kupës së Italisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco