VIDEO/ Mbyllet mes tensionit Greqi-Kosovë, barazim karakteri i ‘Dardanëve’

VIDEO/ Mbyllet mes tensionit Greqi-Kosovë, barazim karakteri i ‘Dardanëve’

23:01, 14/10/2020

Barazim karakteri për Kosovën. “Dardanët” e Bernard Challandes kanë reaguar pas një serie të gjatë rezultatesh negative, teksa kanë barazuar 0-0 në transfertë ndaj Greqisë.

Padyshim që heroi i sfidës së sotme ishte gardiani Aron Muriç, i cili priti dhe një 11-metërsh në pjesën e parë.

Grekët e dominuan pjesën e parë të takimit të zhvilluar në Athinë, ndërkohë që pjesën e dytë, vlen të theksohet paraqitja dinjitoze e Kosovës, që pati edhe disa raste shënimi.

Në fund nuk mungoi tensioni dhe përplasjet mes futbollistëve.

Pas këtij barazimi, Kosova ka 2 pikë në grup, ndërsa Greqia 8, teksa kryeson Sllovenia (10 pikë).

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco