Ofendoi Mohamed Salah, dënohet tifozi i West Ham

Ofendoi Mohamed Salah, dënohet tifozi i West Ham

22:36, 14/10/2020

Një tifoz i West Hamit është përjashtuar për 3 vite nga stadiumet angleze pasi ofendoi me fjalë raciste yllin e Liverpoolit Mohamed Salah gjatë një ndeshje të sezonit të kaluar të Premier Ligës.


Gjykata mori vendimin ndaj 48-vjeçarit Bredli Tamvud pasi u gjet fajtor për ofendime raciste ndaj yllit të kampionëve të Anglisë Salah gjatë takimit me Liverpulin në 29 janar të këtij viti, sfidë e fituar nga të kuqtë.

Trupa gjykuese vendosi që fajtori të pguajë një dëmshpërblim prej 582 eurosh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco