U dënuan nga Gjykata Sportive, reagon klubi i Napolit

U dënuan nga Gjykata Sportive, reagon klubi i Napolit

21:54, 14/10/2020

Gjykata vendosi fitore 3-0 në tavolinë për bardhezinjtë dhe -1 pikë për napolitanët.

Pas këtij vendimi të gjykatës sportive ka reaguar edhe klubi i Napolit me anë të një postimi në faqen zyrtare, ku shprehet se beson që vendimi do të ndryshojë në apel.

“Klubi i Napolit gjithmonë ka respektuar rregullat dhe ligjin. Me besim presim rezultatin e apelit, duke besuar fort te drejtësia ” , postoi klubi transalpin. Priten zhvillime të reja mbi këtë çështje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco