CR7-ta me koronavirus, Santos e zbulon: Ronaldo dëshiron të luajë!

CR7-ta me koronavirus, Santos e zbulon: Ronaldo dëshiron të luajë!

11:29, 14/10/2020

Ronaldo do të jetë mungesa e madhe për Portugalinë në duelin kundër Suedisë në Ligën e kombeve.

Sulmuesi i Juventusit rezultoi pozitiv në testin për COVID-19 të martën dhe do të mungojë të paktën 10 ditë. 35-vjeçari nuk ka simptoma të virusit por ai është vetizoluar dhe nuk mund të luajë, por trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, tha se Ronaldo mezi pret të kthehet në fushë.

“Ronaldo Ă«shtĂ« mirĂ« dhe dĂ«shiron tĂ« luajĂ«â€, tha Santos nĂ« njĂ« konferencĂ« pĂ«r media para ndeshjes kundĂ«r SuedisĂ«.

“Secili lojtar qĂ« mungon shkaku i Covid-19 Ă«shtĂ« mungesĂ« e madhe por ajo e Ronaldos Ă«shtĂ« edhe mĂ« e madhe. Por unĂ« kam besim shumĂ« tĂ« madh tek futbollistĂ«t qĂ« do tĂ« luajnĂ«â€, shtoi ai.

Kujtojmë se në takimin e parë mes këtyre dy skuadra, CR7 ishte njeriu vendimtar me dy gola fantastik.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco