Mbahet turneu ndërkombëtar 'Lah Nimani'

Mbahet turneu ndërkombëtar 'Lah Nimani'

10:36, 02/10/2020

Nesër me 3 tetor Federata e boksit  organizon turneun ndërkombëtar "Lah Nimani" me boksier të rinjë (youth 17-18 vjeqar) i cili do të mbahet në Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë me fillim në ora 12:00.

FboxK do të respektoj keshillat e dalura nga IKSHPK, MKRS që në palestra të mbyllura mos të ketë më shumë se 50 persona (garues, trajner, delegate dhe mjek sportive etj.)turneu do te zhvillohet pa publik.

Federata e boksit po vazhdonë  aktivitetet sipas kalendarit të garave të FboxK dhe kalendarit  nga federata Europiane EUBC dhe federata botërore AIBA.

Gjyqtarë/ Referee
1.Latif Demolli
2.Agim Shala
3.Aliriza Rexhepi
4.Agim Tahiraj
5.Safet Syla
6.Fadil Bekteshi
7.Visar Ibrahimi
8.Granit Qorri
9.Marigona Beadini
Delegat: Sylejman Voca    
Mjeku Kujdestar: Agron Kamberi

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco