Kupa Carabao: Chelsea 'shkërrmoq' Barnsley, Arsenali eliminon Leicester

Kupa Carabao: Chelsea 'shkërrmoq' Barnsley, Arsenali eliminon Leicester

23:02, 23/09/2020

Mbrëmjen e sotme u luajtën disa takime të turit të tretë të Kupës Carabao. Një prej ndeshjeve më interesante ishte ajo midis Leicester dhe Arsenal, ku këta të fundit të kualifikoheshin në 1/8-ta falë triumfit  me rezultatin e pastër 0-2.

Pjesa e parë e sfidës përfundoi me rrjeta të paprekura, ndërsa në pjesën e dytë “topçinjtë” shënuan dy herë, falë Fuchs ( 57-të) dhe Nketiah (90-të).

Në të njëjtën orë u luajt edhe sida mes Chelsea-t dhe Barnslyt. Një takim të cilin “blutë e londrës” e fituan me rezultatin e thellë 6-0,  ku tre prej golave u shënuan nga blerja e kësaj merkato, Kai Havertz. Me këtë fitore Chelsea u kualifikua në raundin tjetër.

Rezultatet e ndeshjeve:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco