Superkupa e Europës, flet Rakitic: Një finale luhet për t’u fituar!

Superkupa e Europës, flet Rakitic: Një finale luhet për t’u fituar!

20:27, 23/09/2020

Pas aventurës te Barcelona, Ivan Rakitic është kthyer te Sevillia. Dhe ditën e nesërme mesfushori kroat do të luajë ndeshjen e tij të parë zyrtare, pas kthimit te klubi andaluziuan.

Dhe, Raktic nuk do ta bëjë atë në një ndeshje dosido, por në finalen e Superkupës së Evropës kundër Bayern Munchen: "Unë jam shumë krenar që mund të vesh këtë fanellë sërish. Pak nga pak nervozizmi im rritet, por me të vërtetë dua të kthehem në fushë. Një finale luhet për t’u fituar dhe ne do të përpiqemi” tha Rakitic.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco