ZYRTARE/ Rakitic tërhiqet nga përfaqësuesja e Kroacisë

ZYRTARE/ Rakitic tërhiqet nga përfaqësuesja e Kroacisë

16:46, 21/09/2020

Mesfushori Ivan Rakitic i ka dhënë fund karrierës së tij me Kombëtaren e Kroacisë.

Gjatë merkatos së verës 32-vjeçari u largua nga Barcelona në drejtim të Sevillas, por së fundmi i ka befasuar të gjithë pasi është tërhequr nga nënkampionët e botës.

Vendimi i Ivan Rakitic u konfirmua nga Federata Kroate e Futbollit. Rakitic zhvilloi 106 paraqitje me kombëtaren e tij, duke realizuar 15 gola.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco