Haaland i papërmbajtshëm, Dortmund merr 3 pikët e para në Bundesliga

Haaland i papërmbajtshëm, Dortmund merr 3 pikët e para në Bundesliga

20:56, 19/09/2020

Borussia Dortmund e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri në Bundesliga.

Verdhezinjtë fituan 3-0 në derbin ndaj Borussia Monchengladbach duke arkëtuar në këtë mënyrë 3 pikët e para. Erling Haaland vazhdon të na dhurojë performancë fantastike duke realizuar dopjetë.

Reyna shënoi golin e parë të ndeshjes, kur luhej minuta e 35’. Më pas në skenë del talenti norvegjez, Haaland i cili me dygolëshin e tij vendosi për fitoren e Dortmundit.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco