Tottenham prezanton Reguilon

Tottenham prezanton Reguilon

18:56, 19/09/2020

Tottenham Hotspur ka zyrtarizuar Sergio Reguilon.

23-vjeçari do të nis sezonin e ri me skuadrën londineze e cila ka paguar në arkat e Real Madridit plot 30 milionë euro.

Mbrojtës i krahut të majtë raportohet të jetë transferuar për 30 milionë euro, në një kontratë pesë vjeçare. Real Madrid gëzon të drejtën për ta riblejë lojtarin, por duhet të paguajnë 45 milionë euro për të.

Reguillon do ta mbajë fanellën me numrin 3 te skuadra e “Spurs”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco