Liverpooli prezanton Jotan

Liverpooli prezanton Jotan

18:51, 19/09/2020

Liverpooli ka kompletuar transferimin e Diogo Jotas nga Wolverhampton Wanderers.

Sulmuesi 23-vjeçari ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me kampionin e Anglisë.

Ai ka qenë pjesë e Wolvesit në tri sezonet e fundit, me dy prej tyre në Premier Ligë, ku ka shënuar 16 gola në 67 paraqitje.

Transferimi i tij Liverpoolit raportohet se i ka kushtuar rreth 43 milionë euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco