Fonseca: Kumbulla? Ai nuk është gati për të luajtur titullar, më duket...

Fonseca: Kumbulla? Ai nuk është gati për të luajtur titullar, më duket...

17:20, 18/09/2020

Trajneri i Romës, Paul Fonseca ka dalë në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Veronën, ku përveç sfidës foli edhe për transfeerimin më të ri në skuadër, Marash Kumbulla.

Tekniku u shpreh se mbrojtësi 20 vjeçar nuk është ende gati për të luajtur, pasi ditën e djeshme ka mbërritur te verdhekuqtë.

Image

“Kumbulla dje ka mbërritur, do të jetë me ne, por unë mendoj se ai nuk është gati për të luajtur titullar. Më parë duhet të kuptojë se si luajmë, nuk patëm kohë për ta parë në stërvitje, kemi një mënyrë loje të ndryshme nga Verona. Jam i kënaqur, më duket një djalë inteligjent. Nëse nuk do të kem mbrojtës të tjerë në dispozicion, mund të luajë Kumbulla,” tha Fonseca.

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco