Crvena Zvezda eliminohet nga Championsi, Tirana e pret për ‘hakmarrje’ në Europa League

Crvena Zvezda eliminohet nga Championsi, Tirana e pret për ‘hakmarrje’ në Europa League

20:36, 16/09/2020

Serbët e Crvena Zvezdës janë eliminuar në raundin e tretë të Ligës së Kampionëve, teksa u mposhtën nga qipriotët e Omonias me 11-metërsha (4-2).

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, ndërkohë që vendasit e treguan më të saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Kujtojmë që Crvena eliminoi në turin e dytë Tiranën, ndërkohë që ekziston mundësia që këto dy skuadra të përballen sërish në “Play-Off”-in e Ligës së Kampionëve, në shortin që do të hidhet më 1 tetor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco