Humbje shekullore, ja që kur Barcelona nuk pësonte 8 gola

Humbje shekullore, ja që kur Barcelona nuk pësonte 8 gola

23:11, 14/08/2020

Barça pësoi një ndër humbjet më të thella në histori, që s’i kishte ndodhur që nga viti 1946

Barcelona është turpëruar në Lisbonë nga Bayern Munchen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Quique Setien është mposhtur 8-2 nga Bayerni, një ndër humbjet më të thella në histori të klubit.

Sipas faqes për histori dhe statistika “OptaPaolo”, Barcelona pësoi 8 gola për herë të parë që prej vitit 1946 kur ishte mposhtur 8-0 nga Sevilla.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco