VIDEO+FOTO/ Golat dhe statistikat, Bayerni dominon totalisht Barcelonën në pjesën e parë

VIDEO+FOTO/ Golat dhe statistikat, Bayerni dominon totalisht Barcelonën në pjesën e parë

21:49, 14/08/2020

Në “Estadio da Luz” të Lisbonës po luhet çerekfinalja e Champions League mes Barcelonës dhe Bayern Munchen, shkruan Syri.net.

Bavarezët po tregojnë një formë të jashtëzakonshme, teksa kanë vënë në “tabelë qitje” portën e Ter Stegen.

Kampionët e Gjermanisë e mbyllin pjesën e parë në avantazh të thellë 4-1, ku Muller ka shënuar dopjetë, dhe Perisic e Gnabry kanë vënë firmën e tyre, ndërsa edhe goli i Barcelonës mban emrin e Alaba (shkaktoi autogol).

Por, jo vetëm me gola, por bavarezët dominojnë edhe me statistika, të cilat mund t’i shihni në tabelën e mëposhtme.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco