FOTO/ Zbulohet se cili lojtar i Barcelonës është me Koronavirus

FOTO/ Zbulohet se cili lojtar i Barcelonës është me Koronavirus

18:04, 12/08/2020

Mbrojtësi i Barcelonës, Jean Clair Todibo, ka dalë pozitiv në testimin për COVID-19.

Barcelona ka njoftuar se nëntë futbollistë të martën kanë kryer teste për COVID-19 dhe “Mundo Deportivo” raporton se Jean Clair Todibo ka dalë pozitiv.

Image

Francezi, i cili sezonin e kaluar ka qenë i huazuar te Schalke 04, është izoluar në shtëpi dhe nuk do të paraqitet në stërvitje.

Todibo është asimptomatik dhe gëzon shëndet të mirë.

Ai nuk ka pasur kontakte me anëtarët e ekipit që planifikojnë të udhëtojnë për në Lisbonë të mërkurën, për takimin e Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munchen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco